Najmłodszym Wodny Park Tychy oferuje dwie strefy dziecięce: wewnętrzną i zewnętrzną (sezonową).
W wewnętrznej strefie dziecięcej znajdziemy:
- bajkowy Batyskaf (będący częścią wspólną z brodzikiem zewnętrznym) ze zjeżdżalnią zlokalizowaną wśród „rafy koralowej”,
- brodzik z licznymi atrakcjami wodnymi, takimi jak: wiaderko Kneippa (samoczynnie przelewające się po napełnieniu), fontanna, jeżyk wodny i foczka,
- strefę zręcznościowych i kreatywnych zabawek suchych.
Zewnętrzna strefa dziecięca oferuje:
- wodny plac zabaw z łukami wodnymi i zjeżdżalnią „Kobra”,
- Batyskaf - w okresie kiedy brodzik zewnętrzny jest udostępniony dla Korzystających,
- plażę.
Z bezpłatnego wstępu do Wodnego Parku Tychy korzystają dzieci do ukończenia lat 3.
Wodna Akademia to odrębna, sucha strefa Wodnego Parku Tychy. Aby skorzystać z oferty basenowej należy wykupić bilet wstępu do odpowiedniej strefy.
Na terenie Wodnego Parku Tychy nie ma obowiązku korzystania z czepka.
Zgodnie z regulaminem Wodnego Parku Tychy, za zgubienie transpondera w strefie basenowej naliczana jest opłata w kwocie 200 zł, a w Wodnej Akademii - 50 zł.
Gra interaktywna Misja H20 jest bezpłatna. Aby z niej skorzystać należy zakupić bilet wstępu na strefę rekreacyjną.
Tak. Podczas kąpieli ciało nie powinno być osłonięte kostiumem kąpielowym (zwłaszcza mokrym), ponieważ może poparzyć skórę. Ciało, do którego przylega kostium lub ręcznik nie oddaje i nie pobiera ciepła, a tym samym zakłóca proces wymiany ciepła w saunie. Ponadto ważne są względy higieniczne - mokry kostium czy ręcznik zostawia ślady naszego potu i wydzielin na deskach.
Tak. Korzystający może przemieszczać się pomiędzy strefami, jednak należy pamiętać o naliczeniu dodatkowych opłat w przypadku korzystania ze stref dodatkowo płatnych, zgodnie z obowiązującym cennikiem.
Tak, Wodny Park Tychy jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.
Zjeżdżalnia pontonowa: wiek powyżej 8 roku życia,
Zjeżdżalnia multimedialna: wiek powyżej 8 roku życia,
Zjeżdżalnia „Cebula”: wiek powyżej 13 roku życia, dla osób umiejących pływać,
Zjeżdżalnia „AquaLoop”: wiek powyżej 16 roku życia, waga od 40 – 130 kg, wzrost min. 130 cm.
Floating to skuteczny sposób osiągania głębokiego relaksu ciała i umysłu, polegający na unoszeniu się na powierzchni solanki w specjalnie przygotowanej do tego kabinie. To dźwiękoszczelne pomieszczenie, w którym można poczuć się bezpiecznie i bardzo komfortowo. Sesja floatingu prowadzi do głębokiego odprężenia psychicznego, do poprawy funkcji umysłowych (jasności myślenia, kreatywności, i pamięci). Następuje wzrost uwalniania endorfin, co z kolei łagodzi stanów lękowe, depresję negatywne nawyki mentalne, bóle, a także poprawia nastrój – utrzymujący się przez kilka dni po sesji.
Aby korzystać z sesji Floatingowych nie jest wymagana umiejętność pływania. Klient swobodnie utrzymuje się nad powierzchnią wody. Również w przypadku zaśnięcia - będzie stabilnie i bezpiecznie dryfować. Głębokość solanki w kabinie/kapsule nie przekracza 30 cm.
Co to jest Ganbanyoku?
To wyjątkowy rodzaj sauny, w której - w przeciwieństwie do innych rodzajów saun - nie ma nadmiernego przegrzewania ciała, a cały seans jest mniej inwazyjny. Osoby korzystające z Ganbanyoku nie odczuwają gorąca, zmęczenia i nie pocą się nadmiernie jak w przypadku tradycyjnej sauny.